Ступені захисту

Оболонки електротехнічних виробів. Ступені захисту. ГОСТ 14254-80

Для позначення ступенів захисту застосовуються літери «ІР» (від англ. Ingress Protection - захист від проникнення ), та наступні за ним дві цифри..

Перша цифра означає ступінь захисту персоналу від контакту з частинами, що знаходяться під напругою чи приближення до них та від контакту с рухомими частинами, розміщеними всередині оболонки, а також ступінь захисту виробу від потрапляння всередину твердих сторонніх тіл. Значення та розшифровка приведені в таблиці.

Первая цифра Описание Определение Вторая цифра Описание Определение
0 Захист відсутній   0 Захист відсутній  
1 Захист від твердих тіл розміром більше 50 мм Захист від проникнення твердих тіл розміром більше 50мм, наприклад, руки. 1 Захист від крапель води Краплі води, вертикально падаючі на оболонку, не повинні здійснювати шкідливий вплив на виріб
2 Захист від твердих тіл розміром більше 12 мм Захист від проникнення всередину оболонки пальців чи предметів довжиною < = 80 мм та від твердих тіл розміром більше 12 мм.  2 Захист від крапель води при нахилі до 15 градусів  Краплі води, вертикально падаючі на оболонку, не повинні здійснювати шкідливий вплив на виріб при нахилі його на будь-який кут до 15 градусів відносно нормального положення.
3 Захист від твердих тіл розміром більше 2,5 мм Захист від проникнення всередину оболонки пальців чи предметів довжиною < = 80 мм та від твердих тіл розміром більше 2,5 мм. 3 Захист від дощу  Краплі води, падаючі під кутом 60 градусів по вертикалі, не здійснюють шкідливого впливу на виріб.
4 Захист від твердих тіл розміром більше 1,0 мм Захист від проникнення всередину оболонки пальців чи предметів довжиною < = 80 мм та від твердих тіл розміром більше 1,0 мм. 4 Захист від бризок Вода, що розбризкує на оболонку в будь-якому напрямку, не здійснює шкідливого впливу на виріб
5 Захист від пилу  Проникнення всередину оболонки пилу не попереджено повністю. Пил не може проникати в кількостях, достатніх для порушення роботи виробу. 5 Захист від водяних струй.  Струя води, що викидається з сопла на оболонку, не спричиняє шкідливого впливу на виріб.
6 Пилонепроникність Проникнення всередину оболонки пилу попереджено повністю. 6 Захист від хвиль води  Хвиляста вода не повинна потрапляти всередину оболонки в кількості, достатній для пошкодження виробу.
      7 Захист при зануренні в воду Вода не повинна проникати в оболонку, занурену в воду, при певних умовах тиску та часу в кількості, достатній для пошкодження виробу.
      8 Захист при тривалому зануренні в воду Вироби придатні для тривалого занурення у воду при умовах, встановлених виробником.