Оболонки електротехнічних виробів. Ступені захисту. ГОСТ 14254-80

Для позначення ступенів захисту застосовуються літери «ІР» (від англ. Ingress Protection – захист від проникнення ), та наступні за ним дві цифри..

Перша цифра означає ступінь захисту персоналу від контакту з частинами, що знаходяться під напругою чи приближення до них та від контакту с рухомими частинами, розміщеними всередині оболонки, а також ступінь захисту виробу від потрапляння всередину твердих сторонніх тіл. Значення та розшифровка приведені в таблиці.

Первая цифраОписаниеОпределениеВторая цифраОписаниеОпределение
0Захист відсутній0Захист відсутній
1Захист від твердих тіл розміром більше 50 ммЗахист від проникнення твердих тіл розміром більше 50мм, наприклад, руки.1Захист від крапель водиКраплі води, вертикально падаючі на оболонку, не повинні здійснювати шкідливий вплив на виріб
2Захист від твердих тіл розміром більше 12 ммЗахист від проникнення всередину оболонки пальців чи предметів довжиною < = 80 мм та від твердих тіл розміром більше 12 мм. 2Захист від крапель води при нахилі до 15 градусів Краплі води, вертикально падаючі на оболонку, не повинні здійснювати шкідливий вплив на виріб при нахилі його на будь-який кут до 15 градусів відносно нормального положення.
3Захист від твердих тіл розміром більше 2,5 ммЗахист від проникнення всередину оболонки пальців чи предметів довжиною < = 80 мм та від твердих тіл розміром більше 2,5 мм.3Захист від дощу Краплі води, падаючі під кутом 60 градусів по вертикалі, не здійснюють шкідливого впливу на виріб.
4Захист від твердих тіл розміром більше 1,0 ммЗахист від проникнення всередину оболонки пальців чи предметів довжиною < = 80 мм та від твердих тіл розміром більше 1,0 мм.4Захист від бризокВода, що розбризкує на оболонку в будь-якому напрямку, не здійснює шкідливого впливу на виріб
5Захист від пилу Проникнення всередину оболонки пилу не попереджено повністю. Пил не може проникати в кількостях, достатніх для порушення роботи виробу.5Захист від водяних струй. Струя води, що викидається з сопла на оболонку, не спричиняє шкідливого впливу на виріб.
6ПилонепроникністьПроникнення всередину оболонки пилу попереджено повністю.6Захист від хвиль води Хвиляста вода не повинна потрапляти всередину оболонки в кількості, достатній для пошкодження виробу.
7Захист при зануренні в водуВода не повинна проникати в оболонку, занурену в воду, при певних умовах тиску та часу в кількості, достатній для пошкодження виробу.
8Захист при тривалому зануренні в водуВироби придатні для тривалого занурення у воду при умовах, встановлених виробником.
Top