Основні знаки відповідності

Основні знаки відповідності продукції нормам європейських країн:

Знак ENEC (European Norms Electrical Certification — Європейські норми сертифікації електротехнічних виробів) є загальноєвропейським випробувальним та сертифікаційним знаком, що присвоюється світильникам, прожекторам, іншим СП та їх електротехнічним та електронним компонентам (ПРП, трансформаторам, ЗП та ін.). Підтверджує відповідність виробу діючому комплексу єдиних європейських норм.

Знак VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker — Союз німецьких електротехніків) засвідчує нормативну конформність світильника чи іншого світлотехнічного виробу та його безпеку - електричну, пожежну, токсичну та ін.

Знаком GS (“випробувана безпека”) вповноважений контрольний пункт засвідчує відповідність продукції Федеральному закону ФРН про безпеку побутових та ін. електроприладів.

Знак VDE-EMV (“електромагнітна сумісність”) підтверджує конформність виробу загальноєвропейським нормам обмеження електромагнітних перешкод: обернена дія електричного приладу на мережу живлення; захист від радіоперешкод; перешкодостійкість.

Цей знак є символом відповідності виробу, виробленого в країнах ЄС, вимогам ряду директив Ради ЄС. Знак наноситься (під власну відповідальність виробника чи імпортера) на світильник, на його упаковку чи вводяться в супроводжувальну документацію. Знак не являється знаком будь-якої контрольно-випробувальної організації та не свідчить про гарантію того чи іншого виду безпеки.

Клас захисту 1: захист від пробиття забезпечує не тільки робоча ізоляція (на всіх частинах ОП), але й заземлення струмопровідних, доступних для дотику частин, гнучким провідником з боку мережі живлення. Клема для приєднання захисного заземлення позначається символом.

Клас захисту II: подвійна підсилена ізоляція - струмопровідні частини постачання додаткової (до робочої) захисної ізоляції. Приєднання заземлення забороняється.

Клас захисту III: захист від пробиття забезпечується підключенням ОП до системи живлення малою захисною напругою (SELV — Safety Extra Low Voltage).

Світильники, придатні для монтажу на опорних поверхнях з нормально займистих матеріалів (з температурою займання > 200°С).

Світильники з обмеженою температурою зовнішньої поверхні корпусів та інших елементів; використання таких ОП необхідно в ОУ виробничих приміщень, де можливе виділення та осадження палаючого пилу чи займистих волокон. Повинен бути дотриманий встановлений спосіб монтажу.

Знак для електротехнічних компонентів ОП (трансформаторів, ПРП) з температурним захистом. В трикутнику зазначається максимально допустима та обмежена температура корпусу (в градусах Цельсія).

Світильники та інші ОП з цим знаком захищені від проникнення крапель (ступінь захисту IPx1 — від крапель, падаючих вертикально, IPx2 — від потрапляння крапель, падаючих зверху під кутом 15° (до вертикалі).

Світильники захищені від потрапляння крапель чи бризок, падаючих зверху під кутом до вертикалі <60°С; відповідає ступеню захисту IPxЗ (дощезахищені ОП).

Пилозахищені світильники (ступінь захисту IP5Х).

Пилобризкозахищені світильники (ступінь захисту IP54).

Пилоструменезахищені світильники (ступінь захисту IP55, захист від струменів, падаючих під будь-яким кутом).

Пилонепроникні та струменезахищені світильники (ступінь захисту IP56).

Вибухозахисне виконання ОП.

Максимально допустима (відмінна від 25°С) температура навколишнього середовища, при якій може експлуатуватися світильник.

Мінімальна відстань до освітлювальної поверхні (в метрах).